Witnica w konkursie bierze całe podium


W roku ubiegłym, w gorzowskim cechu, opracowany i głoszony został konkurs z okazji 75-lecia RZEMIOSŁA GORZOWSKIEGO i 70-lecia CECHU RZEMIEŚLNIKÓW i PRZEDSIĘBIORCÓW w Gorzowie Wlkp. Konkurs skierowany był do uczniów klas VII oraz VIII szkół podstawowych i został objęty patronatem przez Lubuskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Zasięgiem swym konkurs objął miasto Gorzów oraz powiaty gorzowski, strzelecko-drezdenecki i słubicki.


Finał konkursu miał nastąpić 17 października w gorzowskim teatrze, ale w związku z pandemią zarząd cechu zmuszony był zweryfikować swoje plany i zrezygnować z uroczystości w październiku. Po uzgodnieniach z Przewodniczącym Rady Miejskiej - Arturem Stojanowskim, podjęta została decyzja, że wręczenie nagród odbędzie się 30 czerwca, o godz. 14:00 na Sesji Rady Miejskiej w Witnicy.


Cech na sesji reprezentowali: Starszy Cechu - Ryszard Migdał, Podstarszy Cechu - Maciej Chmielewski i dyrektorka biura Cechu - Jadwiga Lipińska.

Starszy Cechu po krótkim wstępie wymienił nagrodzonych w konkursie, o rozstrzygnięciu którego, zdecydowała czteroosobowa komisja w składzie: Edyta Bażant, Małgorzata Torzewska-Szczebiot, Jan Głuszczak, pod przewodnictwem Leszka Wojtkowiaka. Komisja po wnikliwej analizie i dyskusji, 9 czerwca orzekła, że:


III miejsce przypadło - Julii Waśków z klasy VIIa ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Witnicy,


drugie równorzędne III miejsce - Jakub Kowalczyk z klasy VII z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Sosnach. Jako jedyny zgłosił maksymalną ilość prac – 4.


II miejsce zajęła Zuzanna Cyran z klasy VIIIa Szkoły Podstawowej nr 1 w Witnicy,


I miejsce w konkursie zajęła Zuzanna Dudkiewicz z klasy VIIb z tej samej szkoły.

 

Cech ufundował nagrody w postaci dyplomów i bonów towarowych o wartości:

I miejsce – 300 zł, 

II miejsce – 200 zł,

III miejsce – 100 zł 

Dodatkowo nagrody indywidualne ufundowały panie:

- Jadwiga Lipińska – bon towarowy o wartości 100 zł – bonem tym obdarowany został Jakub Kowalczyk,

- Edyta Bażant - bon towarowy o wartości 100 zł, – bonem tym obdarowana została Julia Waśków,

- puchar ufundowany przez Starszego Cechu otrzymała zwyciężczyni konkursu Zuzanna Dudkiewicz.


Konkurs miał także sponsora, którym był Burmistrz Dariusz Jaworski. Upominki w postaci książek i pendive wręczyła Zastępca burmistrza Małgorzata Łopatka.Podziękowania otrzymały panie nauczycielki odpowiedzialne za doradztwo zawodowe; pani Dorota Waśków 


i Anna Sikorska. To dzięki zaangażowaniu tych pań prace do konkursu zgłosili uczniowie.Na zakończenie Starszy Cechu podkreślał, że w środowisku rzemieślniczym, bardzo wysoko jest oceniana witnicka oświata. Niemały w tym udział mają właśnie te Panie i sam dyrektor Adrian Wośkowiak.


Serdeczne gratulacje!!!


Foto: Mirosław Sztogryn